1999 Yılında, Elmira Ajans olarak faliyete başlamış olan şirketimiz, Türkiye'nin henüz internetle yeni tanıştığı bu yıllarda ilk Türkçe Kaynaklı Bilim Kültür internet portalı "elmiraajans.com" kurmuş ve 1999 - 2003 yılları arasında "elmiraajans.com" üzerinden on binlerce kişiye hizmet vermiştir. ( 1999 Yılındaki sitemizin görüntüsüne uluslararası kayıt sitesi archive.org'un arşivinden ulaşabilirsiniz. )

"Türkiye'de İnternetin Geliştirilmesi" başlıklı projesinde 1999 yılından itibaren elmiraajans.com portalı üzerinden, binlerce Türk vatandaşına henüz Google'ın bile Türkçe olmadığı yıllarda Türkçe Ücretsiz Web Araçları hizmetleri vermiştir. Yoğun talep ve artan ihtiyaçlar sebebi ile, 2003 yılında elmiraajans üzerindeki "Web Hizmetlerini" 2003 yılında kurduğu yine Dünyanın İlk Türkçe İçerikli Ücretsiz Web Araçları sitesi olan "easerver.net" e taşımış, ücretsiz içerikleri daha geniş platformda sunmaya devam etmiştir.

2003 yıllarda henüz ülkemizde var olmayan bilişim kanunları sebebi ile, var olan eski yayıncılık kanununa göre "yayın yapan kişileri bildirme" zorunluğu sebebi ile ücretsiz hizmet prosedürüne "TC Kimlik Belgeleyenler" le devam etmiş ve 2003 yılından itibaren ana sayfasını kaldırıp sadece üniversitelerin Bilgisayar Bilimleri bölümü öğrencilerine hizmet vermiştir.

2004 Yıllara gelindiğinde şirketimiz yazılım alanında faliyetlerine hız vermiş, "Noktadan Noktaya Ses Nakli ve Ses Odaları" yazılımları ile, Türkiye'de henüz yeni başlayan alternatif telekominikasyon şirketleri için, ara ses ve santral yazılımları üretmiştir. Telekom yazılımlarının yanında, 2007 yılında yürütmeye konulan "Sağlık Uygulama Tebliği - Medula " servisleri ile hastane kontrol yazılımını üretmiştir.

2008 yılı itibari ile yazılım alanında beş yıllık yapılandırma sürecine girmiş ve 80'nin üzerinde sektöre 300'ün üzerinde Yazılım Ürünü üretmiştir.

2013 yılına gelindiğinde, lisansları ile faaliyetine devam eden şirketimiz, 24 saat hizmet veren İzmir'in tek yazılım firması olmaya devam etmektedir.

 

Gelişen bilişim teknolojilerinden en üst düzeyde yararlanılabilmesi ve bu teknolojiler ışığında var olan bilgi kaynaklarının tek bir yapıda oluşturulabilmesi için kurum ve kuruluşları çözümlere yönlendiren; ulusal düzeyde daima öncü, alanında "ilk akla gelen ve örnek gösterilen"; uluslararası düzeyde tanınmışlığı ve rekabet gücü yüksek olan; daima güven duyulan, danışılan, kurumsal yapı ve kurumsallaşma bilincinin yerleşmiş olduğu bir kurum olmaktır.

Gelişen bilişim teknolojilerinden en üst düzeyde yararlanılabilmesi ve bu teknolojiler ışığında var olan bilgi kaynaklarının tek bir yapıda oluşturulabilmesi için kurum ve kuruluşları çözümlere yönlendiren; ulusal düzeyde daima öncü, alanında "ilk akla gelen ve örnek gösterilen"; uluslararası düzeyde tanınmışlığı ve rekabet gücü yüksek olan; daima güven duyulan, danışılan, kurumsal yapı ve kurumsallaşma bilincinin yerleşmiş olduğu bir kurum olmaktır.

Türk toplum kamu ve kuruluşlarının eğitim - öğretim, araştırma - geliştirme, toplumsal hizmet ve bilimsel alandaki faaliyetleri ile idari ve yönetimsel işlevleri için gerekli bilişim servislerini ve bu servislerle ilgili destek, danışmanlık, eğitim hizmetlerini,

Ülkemiz öğrencilerine & insanlarına özel ve tüzel kurum ve kuruluşlarına ve ana faaliyetleri kapsamında etkileşim içinde olduğu diğer kişi ve kuruluşlara kullanıcı gereksinimlerini, teknolojik gelişmeleri, bilişim güvenliğini, kurumsal verimliliği, hizmetlerde etkinliği ve sürekliliği kullanıcı ve BİDB çalışanlarının memnuniyetini göz önünde tutarak sunmak;

Ülkemizin ve tüm kesimlerin bilişim politika ve stratejilerinin yapılandırılması yönünde etkin roller üstlenmek;

Bilişim alanındaki konularda araştırma-geliştirme faaliyetleri içinde olmak,

Ulusal / uluslararası projeler, kurumsal işbirlikleri ve organizasyonlar geliştirmek, var olan oluşumlara katkı vermek ve yönlendirici olmaktır.

 

Üç Maddede bunu açıklayalım !....

1. İşimizde Uzmanız.

Alanında uzman, personeli hizmetinize her an hazır bulundururuz. Gece 02'de aradığınızda da Bilgisayar Mühendisimiz, Uzman Grafikerimiz veya Yazılımcımız ile görüşüp hizmet alabilirsiniz. Gündüz 14'de de..Her an ve dilediğiniz kadar, Robot operatörlere sizi mahkum etmeden, direkt ve doğrudan Teknik Hizmete ulaşmanızı sağlarız.

2. İşimizi Severek Yaparız.

Personelimizin Psikolojik Danışmanlık, Eğitim, Yabancı Dil ve Sosyal Etkinlikler (Tiyatro, Sinema vb...) gibi ihtiyaçlarını karşılarız. Personelimizi 8 saatlik dilimler halinde günde 3 farklı vardiyada çalıştırırız. Bu sayede personelimiz işinden sıkılmaz, daha verimli hizmeti çok daha ekonomik koşullarda veririz. 6 ayda hazırlanacak bir yazılımı 2 ayda üretiriz.

Ar-Ge ye önem veririz, tüm sistemlerimizi en gelişmiş teknolojilerden oluştururuz.

Geri Destek noktaları oluştururuz, sadece Geri Destek için özel kadro bulundururuz.

3. Güçlüler bizi Tercih ediyor.

Milli Eğitim'den Sağlık Bakanlığı'na kadar bir çok Resmi ve Özel Kuruluşa hizmet vermekteyiz, ve güçlü kadromuzla hizmet vermeye devam ediyoruz.